FAYDALI BİLGİLER
 

 Koltuk Lekelerini Çıkartmanın Yolu    19.09.2012 00:31:01 tarihinde eklendi 

Kanepeler üzerindeki lekeler nasıl temizlenir.

İşte size bir kaç öneri. 

Çay Lekesi
Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın veya yarım bardak suya, bir çorba kaşığı kadar amonyak ilave edin ve uygulayın veya iki ölçü suyun içerisine bir ölçü sirkeyi karıştırın ve uygulayın.

Kahve Lekesi
Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın veya yarım bardak suya, bir çorba kaşığı kadar amonyak ilave edin ve uygulayin veya iki ölçü suyun içerisine bir ölçü sirkeyi karıştırın ve uygulayın.

Ketçap Lekesi
Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanını karıştırın ve uygulayın veya iki ölçü suyun içerisine bir ölçü sirkeyi kariştırın ve uygulayın lekenin üzerine ıslak deterjani sürdükten bes dakika sonra bol suyla durulayın, silerek kurulayin.

Mürekkep Lekesi
Mürekkep lekesinin üzerine az miktarda alkol döküp silin. Leke çıkana kadar bu işleme devam edin.
Süt Lekesi

Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın veya yarım bardak suya, bir çorba kaşığı kadar amonyak ilave edin ve uygulayın veya İki ölçü suyun içerisine bir ölçü sirkeyi karıştırın ve uygulayın.

Çamur Lekesi
Lekenin üzerine ıslak deterjanı sürdükten beş dakika sonra bol suyla durulayın, silerek kurulayın veya bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjani karıştırın ve uygulayın.

Dondurma Lekesi
Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın veya Yarım bardak suya, bir çorba kaşığı kadar amonyak ilave edin ve uygulayın veya iki ölçü suyun içerisine bir ölçü sirkeyi karıştırın ve uygulayın.

Sakız Lekesi
Bölgeyi içinde buz olan naylonla soğutun, sakızı ve mumu bir alet yardımıyla kazıyın veya Kuru temizlemeciniz tavsiyesine baş vurunuz, benzol maddesi ve türlerini kullanınız, bu işlem yapılırken yeterli havalandırmayı sağlayın sigara ve ateşten uzak tutun. Bir bardak ılık suya, bir çay kaşigi renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın.

Yumurta Lekesi
Kuru temizlemeciniz tavsiyesine baş vurunuz, benzol maddesi ve türlerini kullanınız, bu işlem yapılırken yeterli havalandırmayı sağlayın sigara ve ateşten uzak tutun. Lekenin üzerine ağartıcı etkisi olmayan leke sökücüyü 1:1 oranında suyla karıstırarak uygulayın, bol suyla durulayın.

Çikolata Lekesi
Lekenin üzerine ıslak deterjanı sürdükten beş dakika sonra bol suyla durulayın, silerek kurulayın veya kuru temizlemecinizin tavsiyesine baş vurunuz, benzol maddesi ve türlerini kullanınız, bu işlem yapılırken yeterli havalandırmayı sağlayın sigara ve ateşten uzak tutun.

Kan Lekesi
Bir bardak ılık suya, bir çay kaşiği renksiz bulaşik deterjanı karıstırın ve uygulayın veya Yarım bardak suya, bir çorba kaşığı kadar amonyak ilave edin ve uygulayın veya iki ölçü suyun içerisine bir ölçü sirkeyi kariştırın ve uygulayın.


Okunma :4871

Faydalı bilgilere geri dön.

 

HİZMETLERİMİZ


Mobilya Cilası

Lake Boya

Varak Boya

Eskitme Cila

Country Boya

Gomalak Boya

Masif Yüzey

Demir Konsept

Cafe-Bar Konsept

Otel Konsept

Alçıpan Konsept

Mobilya İmalatı

Koltuk DöşemeMobilyanız Önemlidir

Renk Cila

Konuk Defteri

Renk Cila

Bize Sorun

Renk Cila

 

 

 

Biz Sizi Arayalım

Sadece mesai saatleri ve iş günleri içerisinde  11.07.2020 tarihine kadar aranacaksınız

Kişisel Bilgileriniz


 

Doğrulama Kodu
       9401        


Çalışma Saatleri

Hafta içi :
08:30 - 20:00
Cumartesi :
08:30 - 17:00
Pazar : Kapalı

Ücretsiz Kargo

Mobilyalarınız İstanbul içi evinizden alınır, evinize teslim edilir. 

Ödeme Seçenekleri

Kapıda Ödeme
Peşin Ödeme
Kredi Kartı
Havale / EFT
Taksit

 Renk Seçenekleri

Ücretsiz keşifle birlikte zengin renk katalogları ile zevkinize uygun desen seçenekleri
 

Türk Web Ajans